U povodu 3. godišnjice proglašenja svetim pape Ivana Pavla II. naša župa u Petrinji, koja nosi njegovo ime – organizira Devetnicu Njemu, sv. Papi Ivanu Pavlu II. (13. listopad – 21. listopad) cjelodnevnodo bdjenje pred Presvetim Oltarskim Sakramentom ( od 7 h ujutro – 18 h), kao i duhovnu obnovu  – kao zahvalu Bogu za njegovu kanonizaciju u Rimu – u nedjelju 27. travnja 2014. God. Svih devet dana pred Presvetim bit će izložene i papine relikvije

Kako je Sveti Ivan Pavao II. vrlo rano ostao bez majke i oca prihvaća Majku Mariju za svoju Majku, njoj se u potpunosti predaje – Totus tuus… Ona ga štiti, brani i zagovara kod svog Sina. Sveti Ivan Pavao II. kao pravi sin i apostol Majke Marije promiče pobožnost prema Presvetoj Djevici. Moli krunicu gdje god stigne. Kaže: “Krunica me pratila u trenucima radosti i trenucima teškoća.

Njoj sam povjerio nebrojeno briga; u njoj sam uvijek našao utjehu. 29. listopada 1978., jedva dva tjedna nakon mojeg izbora na Petrovu Stolicu, prostodušno sam priznao: „Krunica je moja najdraža molitva. Čarobna molitva! Čarobna u svojoj jednostavnosti i dubini“ 

Stoga i mi uzmimo u ruke najjače oružje – svetu krunicu i molimo se našoj nebeskoj Majci. Ovako naša  Majka Marija govori svećeniku don Stefanu Gobbiju: „Papa Ivan Pavao II. je najveći dar, kojeg je moje Bezgrješno Srce izmolilo od Isusovog Srca za ova vaša vremena bolnog čišćenja.

To je moj Papa. Ja sam ga oblikovala. U svakom sam ga trenutku vodila na putu kojim je on poslušno išao, sa sinovskim predanjem i s velikim povjerenjem. On je značajan dio mog Plana.

Kao što je u svom životu poslanja Petrovog nasljednika neprestano osjećao brižnu i djelatnu prisutnost Djevice Marije, i u zadnjim je trenucima zemaljskog života – sebe i sve nas povjerio s punim pouzdanjem upravo Njoj, ostavivši nam posljednju bilješku koja je bila napisana suradnicima i časnim sestrama: “Radostan sam, budite i vi. Molimo zajedno u radosti. Djevici Mariji povjeravam se s radošću.“

 

Tijek programa

 

 – 13., 14. i 15. listopada (petak, subota i nedjelja duhovnu obnovu predvodi vlč. Marko Vuković – svećenik iz Trsata

– od 16 h do 18 h mogućnost razgovora i sv. ispovijedi

– u 18 h sv. krunica

– u 18.30 h sv . misa i program do 20.30h

 

– 16. listopada program vodi don Ivan Filipović, voditelj i duhovnik zajednice “Cenakolo” iz Međugorja (svaki dan sve u isto vrijeme kao i prve dane)

 

– 17. listopada obnovu vod fra Ante Barišić, župnik naše župe Sv. Ivana Pavla II. u Petrinji. Program – isto vrijeme kao i prve dane..

 

– 18. listopada program na temu “Mladi i Ivan Pavao II.” vodi vlč. Ivica Grubešič, zadužen za pastoral mladih u Sisačkoj biskupiji

 

­–   19., 20. i 21. listopada sav program vodi fra Petar Ljubičić, dugogodišnj župnik u Međugorju

 

–    Na samu svetkovinu sv. Ivana Pavla II. – 22. listopada – sv. Misu u 10 h predvodi, na gradilištu NOVE ŽUPNE CRKVE, kardinal mons. Vinko Puljić… Blagoslovit će samo gradilište i početak gradnje Svetišta Sv. Ivana Pavla II.

Dođimo i zahvalimo Bogu za dar života pape sv. Ivana Pavla II. On je taj koji je promišljajući o atentatu rekao: “Krist, trpeći za sve nas patnju je uveo u jedan novi poredak: poredak ljubavi…

 

Hvala Ti, Sveti Oče, sv. Ivane Pavle II. za ljubav prema Bogu i čovjeku, osobito prema mladima, rekavši im: Tražite Krista! Gledajte Krista! Živite u Kristu!

fra Ante