Mi, hodočasnici naše župe  polazimo na hodočašće –  k Mariji – u Lurd i Fatimu, kako bismo  još jednom zahvatili vjeru i utjehu, radost i ljubav, sigurnost i mir, na izvoru njezinoga Bezgrešnoga srca: Molimo te, Majko, pokaži nam Krista, nadu svijeta!

Jesmo li spremni učiti od Marije? Jer, „Marija nas uvodi u shvaćanje tajne kršćanske radosti, podsjećajući nas da je kršćanstvo prije svega euangelion, „radosna vijest“, čije je središte, osoba Isusa Krista“…

Odsada, sve naše neka bude Tvoje: povijest čovječanstva, posebice našega naroda, naše obitelji i svaki čovjek, znanost, razne kulture, razvitak u svim segmentima… Marijo, neka naši životi postanu živa molitva… neka se molitva pretvori u život svjedoka vjerodostojnih i zaljubljenih u Tebe i u Isusovo evanđelje!

I što nam više poželjeti na ovom hodočašću nego da u Marijinu društvu otkrijemo plod za sebe – iz srca Njezine bezgrešnosti! Budimo toliko bezgrešni da jedina naša ljubav postane Ljubav sama! Samo će tako naše vrijeme, naš hod ovom zemljomi prerasti u blještavi sjaj svetosti, u trag koji vodi Beskraju…

Na veliku radost nas vjernika župe Sv. Ivana Pavla II. u Petrinji, naš župnik p. Ante Barišić – poznavajući našu čežnju za Marijom i Isusom – organizira hodočašće u

Lurd i Fatimu od 27. kolovoza – 3. Rujna 2017. godine… Sve informacije možete dobiti na tel.  044 813 107

župnik fra Ante