Čovjek je hodočasnik, putnik, tražitelj i stranac na ovom svijetu. Upućen je da teži prema vječnom životu. Naime, život na zemlji ne može ispuniti sve naše težnje niti nas učiniti posve sretnima i zato tragamo, putujemo…

Hodočašće je uvijek zauzimalo važno mjesto u životu kršćana kao i uostalom u životu svih vjernika. Tijekom povijesti, kršćanin je polazio na put da slavi svoju vjeru na mjestima koja čuvaju uspomenu na Gospodina ili na onim mjestima koja predstavljaju važne trenutke povijesti Crkve. Posjećivao je svetišta koja časte Majku Božju ili svetišta koja podržavaju živim primjer svetaca.

Njegovo je hodočašćenje proces obraćenja, žudnja za intimnošću s Bogom, povjerljiva molitva za svoje materijalne potrebe. U svim svojim mnogostrukim vidovima hodočašće je uvijek bilo za Crkvu čudesni dar. Konačno, evangelizacija, produbljivanje vjere i duhovnoga života jedan je od prvih ciljeva radi kojih Crkva predlaže i bodri hodočašća.

Na hodočašću se rađaju misli koje se ne daju izraziti riječima, samo ih srce i duša osjeća. Tu čovjek vjernik prinosi na oltar svoju mukotrpnu svagdašnjicu s namjerom da se Krist nastani u njegovu život, da svoje križeve sjedini s Kristovim križem kako bi mu bili lakši. Upravo radi toga potrebni su takvi susreti, i to na posebnim mjestima gdje se učvršćuju korijeni naše vjere, na mjestu gdje se osjeća Božja blizina i zaštita, gsje nas Duh Sveti nadahnjuje, osnažuje i ohrabruje…

Vjernici naše župe Sv Ivana Pavla II. u Petrinji pod vodstvom župnika fra Ante Barišića čeznu za obraćenjem, za takvim raspoloženjem duše i života, te stoga hodočaste od 18. – 23. lipnja 2017. god. – u Italiju: sv. Franji u Asizu i na La Verni ( Franjo je shvatio da nema drugoga puta prema Bogu osim preko braće. Ljubiti Boga i ljubiti braću, to nisu dvije različite ljubavi, nego jedna. Franjo u potpunosti nasljeduje Krista u bratskoj ljubavi, a to je taj najdublji osjećaj prema Ocu koji nas sve očekuje u nebesima, sv. Benediktu u Monte Cassinu i sv Riti (rođ. u Roccaporeni kraj Spoleta)…

U srcu nam je ćežnja preporučiti se zagovoru  ovih svetaca naše Crkve…

Neka svi milosni trenuci hodočašća priprave u svima nama plodno tlo da svak od nas bude plamičak velike Božje ljubavi, milosrđa – Ljubavi predane za spas svoje obitelji, svijeta i samih sebe…

„Nebeski Oče“ – „po zaslugama tvojega Sina na križu, koji je poradi nas ‘postao grijehom’, učini da se u Njega zaljubimo; neka na ovom hodočašću – svatko od nas u dubini srca iskusi radost pomirenja s tobom…

Sve informacije možete dobiti u župi na broj tel. 044 813 107

fra Ante