Ovih dana ćemo u molitvi, šutnji i postu zajedno s Isusom  prošetati našom zemljom…

24Naime. svi vidimo, i laici i vjernici, i nevjernici da Hrvatska i Europa nisu dobro. Urušavaju se iznutra, a snage ponestaje –. Udaljili smo se od istine, od Boga, od Spasitelja i ta udaljenost se osjeća, slama, boli….

Svi odreda se slažu u jednom – ovo su prijelomna vremena i molitva je ono što nam svima treba. Živimo u impresivnim vremenima i koračamo čudnovatim putevima. Osjećamo kako se cijela Domovina nada i vapi za tijelom Kristovim …

Stoga ćemo moliti osobito za: oslobođenje od duha bogopsovke, novu evangelizaciju, zaštitu i promicanje života, jedinstvo naroda, pravednost, poštenje, za obnovu rada, za zaustavljanje iseljavanja mladež, za preporod obitelji, za duhovna zvanja…

Molit ćemo za čudo i preporod u Isusu Kristu – cijele naše Domovine… Ali znamo, prije nego je i sam Isus činio čudesa i propovijedao kraljevstvo, postio je 40 dana u pustinji. Krenimo i mi  ove korizme i pripremimo se za bitku – za duše!

Ova 2017. godina je strateški važna godina. 100 je godina Gospe Fatimske, 500 godina od reformacije i 50 godina od početka karizmatskog pokreta koji je pokrenuo cijeli svijet i velika obraćenja židovskog naroda zvanog kao – mesijanski pokret. Vjerujemo da će ova godina dovesti do promjene u duhovnoj klimi Hrvatske i Europe. No, važno je da se za tu promjenu mora moliti i postiti. Molimo da Božje kraljevstvo dođe i da se Njegova volja izvrši u Hrvatskoj i u Europi i cijelome svijetu…

U razdoblju korizme od 5. ožujka – 12. ožujka 2017. godine naša župa organizira duhovne vježbe šutnje, posta i molitve za oživljavanje Hrvatske i Europe. Dođimo! Ovo sveto vrijeme korizme suobličimo se sa svojim Bogom postajući njegova slika u punom smislu riječi… Razderimo srca, a ne halje svoje!“

Program se sastoji od  molitve, osobnog razmatranja, klanjanja, slavlja svete mise… Tijekom održavanja vježbi bit će mogućnost za svetu ispovijed i duhovni razgovor.

fra Ante