Naša župa sv. Ivana Pavla II. u Petrinji organizira 21., 22. i 23. ožujka 2017. korizmenu duhovnu obnovu “Obrati se i vjeruj Evanđelju”, a za dobru korizmu treba se usredotočiti na dobru pripravu, u protivnom možemo lako propustiti ljepotu ovog vremena…


Vrijeme korizme, vrijeme prije Uskrsa poziva nas na obraćenje, a ono želi da zašutimo svoje riječi kako bismo čuli Božju riječ… Stoga je Korizma dragocjeno vrijeme susreta ponajprije sa samima sobom a onda i svojim Gospodinom. U tom smislu neka nam i ova Korizma bude sakramentalni znak našeg obraćenja..
 

Isus Krist nam želi dati živu vodu svoga Duha, a na nama je da se sagnemo i pijemo tu vodu: u Njegovoj Riječi, u sakramentima, u molitvi, u klanjanju… “Isus je svjetlo koje pobjeđuje tmine, a mi smo pozvani hraniti plamićak koji nam je povjeren na dan našeg krštenja”…

U tome će nam ovih dana (21., 22. i 23. ožujka 2017., svaki dan s početkom u 17 h) pomoći katolički svećenik Odilon Singbo, danas sveučilišni kapelan na Hrvatskom katoličkom sveučilištu…

Svećenik Odilon je svećenik velike vedrine i duhovne snage, rođen u afričkoj državi Benin, boravi u Hrvatskoj od 2000. godine…

(Prije početka duhovne obnove valja ponešto reći o samome voditelju. Vlč. Odilon rodom je iz sela Hondji u afričkoj državi Benin. Nakon završene osnovne škole u rodnom selu te klasične gimnazije u Porto-Novu, započeo je duhovnu godinu u Bogosloviji propedeutike sv. Josipa u Misseretu, a potom je svećeničku formaciju nastavio u Bogosloviji „Msgr. Louis Parisot“ studirajući filozofiju. Nakon godine pastoralne prakse u Katoličkoj gimnaziji Gospe Lurdske u Porto-Novu, upućen je u Zagreb da ondje, kao stipendist Varaždinske biskupije, nastavi teološki studij na Katoličkom bogoslovnom fakultetu Sveučilišta u Zagrebu gdje je diplomirao nakon čega je zaređen u matičnoj biskupiji u Porto – Novu. Đakonski praktikum je vršio u varaždinskoj župi Dobroga Pastira, a kao mladomisnik poslan je za kapelana u župu Bestovje-Novaki-Rakitje. Trenutno je na službi župnog vikara u Župi sv. Marka Križevčanina u Zagrebu.)

54Sa srcem otvorenim prema obzoru Uskrsloga, Gospodina Isusa Krista – uđimo s radošću u ovu korizmenu duhovnu obnovu, osjećajući se dijelom svetog naroda Božjeg… Odlučimo se još jedanput za put nade! 

Odlučimo “ponovo” oživjeti”! Neka nas Marija, Majka ljubavi, vodi na putu istinskog obraćenja Kristovoj ljubavi.

fra Ante