Unatoč mnogim nevoljama života, svaki od nas u zajedništvu s Božjom riječi pronalazi mir i duboki spokoj… Zbog toga, unatoč svim poremećajima i teškoćama koje nas u životu uzbuđuju i potresaju, u Riječi možemo primiti obnavljajuću snagu za duhovnu plodnost!

386 (Small)... (Small) (2)Prihvaćanje Božje Riječi u čovjeku rađa spasenjem, preporođenjem, novim životom, puninom, radošću. Samo riječ koju Isus naviješta kadra je čovjeku razgorjeti srce novim plamom i snagom, novim zanosom i entuzijazmom, novim hodom i snagom svjedočenja. Ta Riječ je čudesno jednostavna, shvatljiva malom čovjek isto tako kao i učenjaku. Da bi se nju razumjelo ne traže se nikakve naravne predispozicije pameti, dobrote, bezgrešnosti i tome slično, nego samo biti tu do Isusovih nogu, slušati i upijati u sebe ono što on govori.

Upitamo li se, barem povremeno u ispitu savjesti koliko vjerujemo u otajstvo ljubavi koju Bog u svojoj Riječi gaji prema nama?

Dragi župljani, osobito mladi i naši krizmanici – dođite u ove dane korizme u ozračje Isusa Krista, koji će nam pomoći da ponovno otkrijemo dar povjerenja u Njegovu riječ…

Dođimo i bdijmo uz neprestano čitanje Božje riječi koje kreće od – 13. 3 – 18. 3. 2016…. Dođimo i ponovno se odlučimo za ljubav prema Božjoj Riječi…

Na to da nam treba riječ koja će biti zaglavni kamen naših života misli i naš papa Franjo… Naime jučer je nakon Angelusa svima prisutnima darovao džepno Evanđelje po Luki, koje čitamo na nedjelje kroz ovu liturgijsku godinu. Knjižica nosi naslov: “Evanđelje milosrđa svetog Luke”; naime taj evanđelist prenosi Isusove riječi: “Budite milosrdni kao što je Otac vaš milosrdan” (6, 36), iz kojih je preuzeta tema ove jubilejske godine
“Pozivam vas da uzmete to Evanđelje i da ga čitate, po jedan odlomak svaki dan; tako će Očevo milosrđe prebivati u vašem srcu i moći ćete ga nositi svima koje susrećete Pozivam vas da uzmete to Evanđelje, da Očevo milosrđe izvodi djela u vama…”

Sve neka bude  pod znakom božanskoga milosrđa – na nakanu zadovoljštine za grijehe, za obitelji da se znaju uhvatiti u koštac s egoizmom i ravnodušnošću, jer, obitelj je to izvrsno mjesto gdje se može i treba živjeti i ostvarivati ta velikodušnost i nesebičnost božanskog Izvora – Riječi i milosrđa…

Ususret blagdanu Sv. Josipa u župi traje Devetnica – Litanije sv. Josipa… za duhovnu obnovu Domovine – Hrvatske!

Is papeNajava uskrsne sv. Ispovijedi – 16. 3. 2016. (srijeda)

“U sakramentu sv. Ispovijedi (pomirenja) uvijek možemo krenuti iznova: Bog nas tu prihvaća, vraća nam dostojanstvo svoje djece i kaže nam: “Samo naprijed. Budi u miru! Ustani, idi naprijed!”.

“U ovom dijelu korizme koji nas još dijeli od Uskrsa, pozvani smo intenzivirati nutarnji hod obraćenja.

Pustimo da do nas dopre pogled pun ljubavi našeg Oca i vratimo se njemu svim srcem, odbacujući svaki kompromis s grijehom. Neka nas Djevica Marija prati sve do životvornog zagrljaja s Božjim milosrđem!” (papa Franjo)

 Gdje je Gospodin, tu je milosrđe – nastavio je Papa ističući kako je sveti Ambrozije znao dodati: „A gdje je ukrućenost tu su njegovi službenici.“

 „ Izlij na nas svoje milosrđe…” (papa Franjo)

 

fra Ante