San_Giovanni_Bosco (Small) (Small)U našoj župi Sv. Ivana Pavla II. u Petrinji župnik je organizirao da se od 11. do 13. lipnja održi Oratorij “Don Bosco”, susret za djecu i mlade, susret počinje 11. lipnja u 18 h. Tema susreta: Sv. Antun, djeca i mladi…

Voditelji susreta su vlč. Dominik Ralbovsky i mjegova sestra, katehistica Kristina, koji svoje ideje i animacije žele prenijeti na djecu i mlade… To čine kroz svoje kreativne radionice, u druženju kroz različite igre, radost, ples, glumu, pjevanje i molitvu…

Cilj takvih susreta je je zajedništvo i čvršće povezivanje s Bogom i s drugima, na čemu je osobito radio don Bosko, koji je cijeli svoj život podredio zaštiti i obrazovanju djece i mladih…

Dođite dragi roditelji, ili odgojitelji, dovedite svoju djecu… Potrebna nam je radost djece i mladih, radost koja zadivljuje, radost kojoj ni cijelo biće nije previše da bi pokazala svu prozirnost povjerenja u Ljubav, Isusa! On je sišao s neba radi tebe i mene, radi svakog pojedinoga…!

Bože, ti si potaknuo svetog svećenika Ivana Bosca da mladeži bude otac i učitelj. Nadahni i nas ljubavlju kakvu je on imao da tražimo duše i tebi jedinome služimo. Po Kristu, Gospodinu našemu. Amen.

fra Ante