2544Mi dobro znamo da nas Sveto pismo i Crkva uče da je jedini Posrednik između Boga i ljudi Isus Krist. Znamo također, na našu veliku utjehu, da su sveci naša braća i sestre, nastojali naslijedovati Isusa u savršenstvu tijekom, svoga zemaljskog života i da su, svojom vjerom i herojskom ljubavi, posvetili život Bogu i braći. Sada su, blizu Krista u raju, uzori nasljedovanja, i naši zagovornici.

S tog razloga II.vatikanski sabor uči da “Crkva proglašava vazmeno otajstvo što su ga ostvarili sveci, koji su trpjeli i bili proslavljeni s Kristom. Crkva vjernicima predstavlja njihove primjere koji sve privlače Ocu posredstvom Kristovim te, po njihovim zaslugama , moli Božja dobročinstva”…

I danas su sv. Antun i sv. Leopold Bogdan ono što su bili u svojem zemaljskom životu: svjetlo i učitelji Božjeg naroda. I danas oni šalju poruku spasenja: poruku da se zadobije, čuva i umnaža božanska milost.

Tako je sv. Antun zapisao: “Ako propovijedaš Isusa, on omekšava otvrdnula srca; ako ga zazoveš, gorke ti napasti postaju slatke; ako o njemu razmišljaš, on ti srce prosvjetljuje; ako o njemu čitaš, on ti nasićuje um”…

sv. LSv. Leopold bio je, kao i svi sveci, čovjek molitve. Ljude je poticao na molitvu govoreći: “Božja su obećanja vezana uz naše molitve. Tako je odredio Gospodin. Sve možemo dobiti od njega, ali uvijek posredstvom molitve.”…

Mnogi hodočasnici dolaze u Padovu, u Antunovo i  Leopoldovo svetište i crkve.

Vjernici naše župe poći će na hodočašće k Njima 22.  svibnja 2015. povjeriti im svoja trpljenja, svoje brige, svoje nade…  Sve informacije možete dobiti u župnom uredu…

Sv. Antune i sv. Leopolde isprosite nam na ovom hodočašću obraćenje i povratak Isusu Dobrom Pastiru.

Pripremio: fra Ante