BUNDALO_1_1211202413 (Small)Rajko Bundalo akademski glumac, vjernik, suprug, otac 7-ero djece.. Nakon svog obraćenja na katoličanstvo, R. Bundalo dobiva brojne milosti i objave kojima prodire u mistiku obitelji i ljudskog roda… Autor je više knjiga i tekstova, voditelj mnogih emisija i duhovnih obnova, svjedok brojnim obraćenjima, ozdravljenjima i milostima koje Isus pruža preko njega čovjeku. Za sebe kaže: Samo sam sluga Božji, sluga čovjeku i sakramentalni kršćanin..

Evo nas, i ove godine prije samog početka korizme, a uoči blagdana bl. Alojzija Stepinca i Gospe Lurdske –  započinjemo još jedan  hod s odlukom da se odazovemo Kristovu pozivu, ili još bolje – izazovu na obraćenje – milosti milosrđa, koje se crpi jedinom posudom, pouzdanjem.

Naime, mnoge svakodnevne obveze, teškoće i brige dovele su nas (možda) do toga da smo zapali u naviku molitve, primanja sakramenata, ali i ljubavi prema najbližima… Sve nas to dovodi u opasnost da zaboravimo koliko je izvanredna “pustolovina” u koju nas po krštenju Isus uključuje… Želimo li ponovno poželjeti praktično “hodati” putem zahtjevnog evanđeoskog života, želimo li se vratiti Bogu, i sebi samima? Stoga, evo nam prilike da u ovoj duhovnoj obnovi ponovno otkrijemo dar vjere koji smo krštenjem primili…

Nije dosta biti kršćanin, jer kršćanstvo se ostvaruje kroz uvijek novo postajanje kršćaninom… Hod je to koji traži uvijek novo vježbanje… Ograničena smo stvorenja, grešnici, potrebni pokore i obraćenja… Zato, probudimo se, uzdajmo se u Gospodina, poput bl. Alojzija Stepinca, ili bl. Djevice Marije!  

Marijine riječi “Neka mi bude”, ili riječi iz Psalma 31: “U tebe se, Gospodine, uzdam “, za mene, uvjerena sam i sve vas, ovi izričaji znače – dati dozvolu Isusu da nas osvoji, te se s Njim vratimo Ocu…

Lurdska

Kroz tri dana, dakle 9., 10. i 11. veljače dođimo i bdijmo s Marijom, pred Isusom u Presvetom Oltarskom Sakramentu kroz cijeli dan, dođi kad možeš, Isus i Marija te čekaju…

U ponedjeljak 9. veljače i u srijedu 11. veljače program duhovne obnove počinje u 17 h – do 21 h…

Dragi prijatelji, potrudimo se u ove dane doći i pronaći odgovor na Ljubav, a odgovor je ona sama. Ljubav!

fra Ante