Don IvanMjesec lipanj obilježen je na osobit način pobožnošću Presvetom Srcu Isusovom. Slaviti Srce Kristovo znači obraćati se prema najdubljem središtu osobe Spasitelja, onom središtu kojega Biblija otkriva upravo u njegovom Srcu, sjedištu ljubavi koja je spasila svijet. Ako već ljudsko srce predstavlja neistraživo otajstvo kojega poznaje samo Bog, koliko je uzvišenije Srce Isusovo u kojemu kuca sam život Riječi! U njemu, kako poput jeke Svetoga pisma sugeriraju lijepe Litanije Svetoga Srca, nalaze se sva blaga mudrosti i znanja te sva punina božanstva. Da bi spasio čovjeka, žrtvu svoje vlastite neposlušnosti, Bog je htio darovati mu “novo srce”, vjerno njegovoj volji ljubavi (usp. Jer 31,33; Ez 36,26; Ps 50,12).

To srce je Srce Kristovo, remek-djelo Duha Svetoga, koje je počelo kucati u Marijinoj djevičanskoj utrobi i koje je bilo probodeno kopljem na križu, postajući na taj način i za sve neiscrpni izvor vječnoga života. To srce sada je zalog nade za tebe i mene, za svakoga čovjeka… 

Koliko je nužna za suvremeno čovječanstvo poruka koja proistječe iz kontemplacije Svetoga Srca! Odakle bi ono, naime, ako ne iz toga izvora, moglo crpiti zalihe blagosti i oproštenja koje su potrebne za iscjeljivanje oštrih sukoba zbog kojih krvari?

Kad bismo htjeli odgovoriti na pitanje: Što je predmet štovanja Srca Isusova, odgovorili bismo: ljubav našega Boga, kojoj mi sa svoje strane želimo odgovoriti sa srcem i s ljubavlju. Isusovo je Srce sveti i veliki znak spasenja i nade na svodu suvremene Crkve. Ako je istina, da je nekoć nebo odgovorilo velikom caru Konstantinu: „U tom ćeš znaku pobijediti!“ – i on je gledao na svodu znak križa, danas možemo biti sigurni, da će ovaj svijet i ova Crkva naći svoje spasenje i svoju punu pobjedu u divnome znaku Srca Isusova… 

U duhovnoj obnovi na sam blagdan Srca Isusova, 27. lipnja u našoj župi – povjerimo Milosrdnom Srcu sve svoje životne nedaće, brige i terete .. Zastanimo i doživimo tajnu kojom smo u to Srce upisani i ljubljeni!

Program duhovne obnove počinje u 17 h …Voditelj duhovne obnove je don Ivan Filipović, duhovnik Zajednice Cenakolo:

Željo bregova vječnih

– 17 h – sv. ispovijed, nagovor i svjedočenje 

– 18, 30 – sv. misa, iza mise slijedi klanjanje Presvetom

Iz Srca Krista raspetoga rađa se novo čovječanstvo, od grijeha otkupljeno. Čovjek trećeg tisućljeća treba Srce Kristovo da bi spoznao Boga i da spozna samoga sebe; treba ga da bi izgradio civilizaciju ljubavi” (Ivan Pavao II.)

 

Prigoda nam je da se neograničenim pouzdanjem “bacimo” u “žarko ognjište” Isusove ljubavi, prizivajući Očevo milosrđe za sebe i za cijeli svijet… Dođi i još nekoga povedi…