Duh Sveti nas poučava Isusovoj riječiSvaka duhovna obnova prilika je za nove susrete s Gospodinom. Bog nam svakim danom daje priliku za obraćenje. Svakim danom možemo odbaciti sve ono što nas odvlači od Njega. A opet, svakim danom iznova gluhi i slijepi tumaramo u propast.

Probudimo se, dan je blizu! Otvorimo oči i pogledajmo što nam Bog pokazuje! Otvorimo uši i poslušajmo što nam ima za reći! Kako ćemo otvoriti oči? Otvorit ćemo ih u duhovnoj obnovi uoči Duhova, kada ćemo svoja srca dati da ih Isus Spasitelj vodi.. Otvorimo srca i uši  Riječi Božjoj po kojoj ćemo nepogrešivo spoznati tko je naše Spasenje.

Dragi vjernici, ljudski život nije trka. Život je sposobnost pronaći unutarnje uporište, oslonac, MIR. Imati jasan cilj pred očima. Dok u životu trčimo za onim što je HITNO, ne zaboravimo se ove dane zaustaviti do nogu Gospodinovih kako bi spoznali ono što je BITNO. Krist je naš kompas. On pokazuje put svojim riječima i djelima, hrabri i jača na životnom putu, hraneći nas na stolu riječi i euharistije. Sebe živa dariva za naš ŽIVOT !

Kada zatvorimo svoja vrata u strahu od života, od ljudi, od novih ideja koje bi nas opet mogle razočarati, kad više ne znamo kuda bi krenuli i gdje pronašli snage, tako smo blizu Gospodinu koji dolazi kroz zatvorena vrata naših klonulih misli i ruku, dolazi kroz naša iskustva koja su ostavila gorak trag u ustima i donosi mir. «Mir vama!»

Mir s tobom koji više ne vjeruješ. Mir s tobom, koji si umoran od svega. Mir s tobom koji se još potajice nadaš. Ima razloga za nadu. Gospodin Isus darovao nam je svojega Duha – Duha Svetoga. On je taj koji može promijeniti sve i dati novi početak svemu. On koji je «lebdio nad vodama» na početku, sada nakon Uskrsnuća, nakon novog Stvaranja pokreće novi život Crkve i pojedinih vjernika. Sjeti se što se dogodilo «preplašenim srcima» kada je ognjeni vjetar sišao nad njih i raspirio im žar srca. Klonuli ljudi su se probudili i pokrenuli. Najednom su se ljudi raznih jezika razumjeli bez poteškoća. Sve je obuzeo zanos novog početka, nakon čega su mnogi bili spremni izgubiti život.

Jesi li kada u životu osjetio potpunu nemoć po sebi, a onda Božju snagu – Duha Svetoga? Kako se sve u jednom susretu, u jednoj riječi, može u čas promijeniti. Mi sami to ne možemo, ali Duh Oca i Sina i danas sve čini novo.

Ako uočavaš, vjerniče, da si ugašen, hladan, bezvoljan, nezadovoljan s Bogom i sa sobom samim, sa župom ili s obitelji… Lijek postoji i on je nepogrješiv!

I. P. 2.

Zadnji je čas da klekneš, moliš, i dođeš u duhovnu obnovu 5., 6. lipnja 2014 god. s početkom u 17 h – 21 h – koju vodi p. Arek Krasicki sa suradnicima iz Osijeka…

U subotu 7. lipnja duhovnu obnovu vodi naš župik fra Ante Barišić, kada će biti bdijenje pred Presvetim, sv. misa i prilika za sv. ispovijed  

„Krist vas poziva da ga sretnete i da Ga upoznate, da biste s Njim uspostavili prisno prijateljstvo i svima navijestili čudesna djela Njegove ljubavi.“ (papa Ivan Pavao II.)

Ne oklijevaj, dođi da primiš znak neraspadljivog Kraljevstva i vječne snage, to jest zalog Duha Svetoga… Trebaju nam jedni lijepi i sveti Duhovi!