Narod kojiD U H O V N A   O B N O V A

župa Bl. Ivana Pavla II. – Petrinja

21., 22. i 23. prosinca 2013.

voditelj. fra  Ante Barišić

Zašto je vrijeme došašća tako posebno? Dolazi li Isus više u došašću nego u drugo vrijeme kroz godinu?

Vrijeme došašća je vrijeme radosne nade, vrijeme kada se nebo otvara, kada se milost izlijeva, kada nam Bog naš dolazi. I meni dolazi, i meni radost donosi, i na mene neznatnu pogled svoj svraća… U došašću se sjećam Njegovog prvog dolaska i radujem se njegovom drugom dolasku. Rosa nebeske nade prosula se zemljom i na tisuće kapi koje teku, žubore – natapaju osušeno tlo i žeđ utažuju…

“Dođi, Gospodine, i nemoj kasniti! “

Pozvani smo pripremiti put Gospodinu koji dolazi; a možda ne primjećujemo da je naš život u tmini, zamagljen, te ne možemo jasno vidjeti svjetlo koje dolazi iz Betlehema, od Isusa… Da bi postali više Božji darovani su nam 21., 22., i 23 . prosinac, predbožićni dani – dani četvrte nedjelje Došašća da kroz tri dana u duhovnoj obnovi uklonimo sve zapreke koje nas dijele od svjetla, od Krista. Na nama je da se odvažnije i osobno odlučimo za Isusa, a to ne možemo bez pomoći Duha Svetoga…

Program

21. prosinca od 17 h – 21 h

22. prosinca od 17 h – 18. 30 h, nakon toga slijedi koncert Maje Blagdan

23. prosinca od 17 h – 21 h

 

Isklijat će mladica.. (Small)On dolazi među nas kao Emanuel, da bude Bog s nama. Znakovi vremena nas pozivaju da razmišljamo o tome kako očekivati i prihvatiti Boga koji dolazi. Čovječanstvo nikada kao danas nije imalo tako duboke rane: duhovne, materijalne, osobne i zajedničke.

Te rane vape za dolaskom Spasitelja...

Zato dođi i pred Bogom prostri svoju dušu da je očisti, dobrotom preplavi, da ti duša zasjaji, prazna se zatvori,

u dubine Isusa zaroni…

 Neka nam pomogne Marija da uđemo u pravi duh Božića…