U našoj župi bl. Ivana Pavla II. od 24. – 26. siječnja 2013., voditelj fra Ante.

“O neshvatljivo i neistraživo Milosrđe Božje, tko Te može častiti i uzdizati na dostojan način? O vrhovni atribute Svemogućeg Boga, Ti si slatka nada grešnika.” (Dnevnik, 951)

Svi u dnu svoga bića nosimo živu duhovnu težnju, želimo se do kraja dati i do kraja biti prihvaćeni. Tu tajnu ljubavi čovjek, nakon svih razočaranja sluti i dohvaća – u Isusu Kristu… Bog, sveti i uzvišeni, koji je jedina uistinu čvrsta točka od svega što postoji htio je ući u našu promjenjivost i nestalnost, u naše životne cikluse i preokrete, zato nam je dao svoga Sina…

Ovdje smo da malo više upoznamo i častimo neshvatljivi i neistraživi misterij Božjeg milosrđa. Kao sv. Faustina, želimo ispovjediti da ne postoji za čovjeka drugi izvor nade izvan Božjeg milosrđa. Želimo ponoviti s vjerom: Isuse, u Tebe se uzdam!

Za ovim navještajem, koje izražava povjerenje u svemoguću ljubav Božju, imamo osobitu potrebu u našem vremenu, u kojem čovjek iskušava zbunjenost nasuprot mnogim očitovanjima zla. Neka naše zazivanje Bož. Milosrđa izvire iz dubine naših srdaca, makar i punih trpljenja, zebnje i neizvjesnosti, ali istovremeno u potrazi za nepogrešivim izvorom nade.

Dođimo na duhovnu obnovu da bismo u Kristu otkrili Očevo lice: Onoga koji je “milosrdni Otac i Bog svake utjehe”  (2 Kor 1,3). Oči duše  usredotočimo na oči Isusa milosrdnog, kako bismo u dubinama tog pogleda otkrili odsjaj njegova života…

Ovih dana pitajmo se koliko je naša vjera uistinu naša, koliko se njome dičimo, što smo za nju spremni žrtvovati i uložiti? Molit ćemo da nam Milosrdni otvori oči vjere kako bismo nevidljivo vidjeli, kako bismo vidjeli da je njegova nevidljiva ali moćna ruka i danas pružena svakome od nas . To je na srcu bilo i bl. papi Ivanu Pavlu II. pod čijom ćemo zaštitom i zagovorom provesti dane duhovne obnove…

Bože, Oče milosrdni, koji si Svoju Ljubav objavio u svojem Sinu Isusu Kristu prigni se nad nas grešnike, izliječi našu slabost, porazi svako zlo, i učini da svi iskušamo Tvoje milosrđe, kako bi u Tebi, Bogu Jednom i Trojstvenom, našli uvijek izvor nade.

Raspored: program počinje svaki dan u 17 h:

  • Ispovijed
  • Gospina krunica
  • Krunica Božanskom Milosrđu
  • nagovor
  • sv. misa
  • nagovor
  • klanjanje